آموزش تخصصی و پیشرفته تخمین ذخیره با نرم افزار دیتاماین RM

آموزش تخصصی و پیشرفته تخمین ذخیره با نرم افزار دیتاماین RM

دسته بندی:

24 بازدید

معتبرترین فروشگاه

این کار محتوای کنونی ویرایشگر را با آخرین نسخهٔ ذخیره‌شده جایگزین می‌کند. می‌توانید از دکمه‌های بازگردانی/بازانجام برای بازگرداندن محتوای پیشین یا استفاده از محتوای تازه استفاده کنید.

بالاترین کیفیت محصولات

بالاترین امنیت خرید

خرید و دانلود آنی

پشتیبانی بسیار سریع

دیتاماین نرم افزاری است که با به کار گیری الگوریتم های طراحی و برنامه ریزی معدن، می تواند به مهندسان و طراحان معدن برای برنامه ریزی تولید و تعیین محدوده نهایی معدن کمک شایانی باشد.

مدرس : آقای مهندس مهدی محمدی

کارشناس ارشد مهندسی معدن – استخراج

حجم فایل : 3800 مگابایت

ورژن محصول : 1.6 RM

کیفیت : عالی

بعد از دانلود کامل فیلم های آموزشی و اجرای یکی از بخش ها، مطابق با سیستم شما یک  کد آیدی مخصوص برای شما ایجاد می شود

این کد آیدی مخصوص و ویژه خود شما می باشد، جهت دریافت رمز عبور منحصر به فرد خود این کد آیدی را به آیدی تلگرام یا شماره واتس آپ زیر ارسال نمایید و رمز عبور مخصوص خود را دریافت نمایید

 

 

آیدی تلگرام: @info_imp
شماره واتس آپ: 09104311994

توضیحات:

نرم افزارهای مورد استفاده در عملیات معدنکاری به نرم افزارهای عمومی، تخصصی تک منظوره و نرم افزارهای حرفه ای چند منظوره تقسیم میشوند. در نرم افزارهای حرفه ای چند منظوره، قسمت اعظم ابزارهای مورد نیاز عملیات معدنکاری از ورود کلیه اطلاعات پایه تا مدلسازی، تعیین ذخیره، طراحی معادن روباز و زیرزمینی و نظارت بر استخراج معادن، در یک مجموعه قرارداده شده است. این مساله باعث سهولت در امکان به روزرسانی، بهینه سازی و اصلاح کارهای انجام شده در بخش های اکتشاف و طراحی، در زمان انجام عملیات اکتشاف تکمیلی و یا بهره برداری و استخراج از معادن میگردد.

از معروفترین نرم افزارهای حرفه ای چندبخشی مورد استفاده در عملیات معدنکاری میتوان به نرم افزارهای معروف  Minex و Datamine ، GEOVIA SURPAC ، GEOVIA GEMS وVulcan  اشاره کرد.

با یک رکورد ثابت شده بیش از 30 سال، Studio RM دیتاماینی برای منابع معدنی و ارزیابی ذخایر می باشد. استفاده از Studio RM برای ساخت مدل های زمین شناسی و ذخایر که بصورت کاملا دقیق ساختارهای زمین شناسی، کانی سازی و عیار زمانی که داده ای بدست آمده از نمونه های حفاری، نمونه های ترانشه، تصاویر جغرافیایی، نقشه ها و لیزر ظاهر و تصاویر سه بعدی پردازش شده بدست آمده باشد.

با فعالیت جدید خود مبتنی بر فعالیت و قابلیت های مدل سازی چند پارامتری، Studio RM حتی قدرتمندتر و آسان تر از قبلی ها استفاده می شود. این می تواند اطلاعات مشترک منابع و ذخایر را با کیفیت، دقت و قابلیت اطمینان مورد نیاز زمین شناسان، مدیران و کاربران پایین دست ارائه دهد. Studio RM دارای قابلیت اطمینان، تکرارپذیری و قابلیت مورد نیاز برای تهیه تشریح منابع و ذخایر با توجه به استانداردهای مورد نیاز توسط JORC، SAMREC، NI 43-101 و راهنمای گزارش دهی کد 7 است.

ارائه برآوردهای قابل اعتماد از منابع و ذخایر استانداردهای فهرست بندی مدرن بی اهمیت نیست. Studio RM با قابلیت کارکردن با هر گونه نوع نهشته و سناریوی مدل سازی دسته بندی شده است، با این حال این یک خط اتصال و جریان کار می باشد، طراحی شده برای منابع زمین شناسی، نیاز به آموزش گسترده یا سالها تجربه را برای آشنایی با یک سیستم با جعبه ابزار می باشد.

 

قابلیت های کلیدی

 • دقت در ساخت مدل های زمین شناسی ذخیره که ساختار زمین شناسی، کانی سازی و عیار را نمایش می دهد.
 • قابلیت Attribute support_ شامل هزینه ها و فاکتورهای مهندسی در مدل مدل های چند پارامتری برای نمایش استخراج ذخایر
 • قابلیت Automation_ به روز رسانی مدل ها و گزارشات با استفاده از قوانین و روش ها به گونه ای که داده های جدید در دسترس باشد و صرفه جویی در وقت و کاهش اشتباهات شده است.
 • قابلیت Integration_ با استفاده از قابلیت خواندن و نوشتن جامع، ارزش خود را از همه منابع داده خود در یک مکان بدست آورید
 • قابلیت Communication_ انتقال به Summit برای ذخیره سازی ایمن و مشاهده در فضای سه بعدی بصورت آنلاین، و یا ذخیره داده ها به عنوان فایل های 3D پی دی اف و در هر دستگاه بصورت پی دی اف مشاهده می شود.

 

مهم ترین ویژگی ها

 • مدیریت مجموعه ای از داده های پیچیده که شامل نمونه های حفاری، نمونه های ترانشه، نقش های منظره، لیزر و تصاویر سه بعدی مدل های پردازش شده
 • قابلیت های زمین شناسی فوق العاده از جمله بی نظمی دینامیکی و آشکار سازی شکل ذخیره برای تعیین جهت کانی سازی و توزیع در شکل ذخیره
 • ابزار شبیه سازی برای تعیین ریسک کمیته ای زمین شناسی.
 • ایجاد شرایطی یکسان برای بهینه سازی دقت در تخیمن منابع قابل بازیابی پیش بینی شده از داده های کمیاب
 • ابزارهای تسطیح کردن و مدل سازی که به سرعت و دقت در تعریف زمین شناسی ساختاری کمک می کند
 • ارائه مدلسازی ژئوتکنیک که درک دقیق از پایداری زمین را فراهم می کند
 • مدل بلوک پیشرفته با زیر مجموعه بلوک های جامع برای دقت نشان دادن عیار و ساختار
 • تبدیل مدل های wireframe را به مدل های سلولی و زیر سلولی در یک ساختار مجزا و عیار بندی در داخل ذخایر تا با جزئیات بیشتری داده ها را مجددا مدل سازی کند
 • قابلیت های مدل سازی چند پارامتری که مدل های geometallurgical و geotechnical را طبقه بندی می کند
 • بهینه سازی ذخایر احتمالی (Mineable Reserves Optimizer) برای سرعت بخشیدن به منابع زمین شناسی به ذخایر معدنی

سرفص مطالب

بررسی داده های اولیه و تهیه دیتابیس
ساخت مدل های سطحی و عمقی
کامپوزیت و مقادیر خارج از ردیف
طراحی خودکار ماده معدنی
طراحی خودکار رگه ها
طراحی رویه زمین شناسی
تهیه واریوگرام های جهتی و غیر جهتی
اعتبار سنجی واریو گرام
تخمین ذخیره با روش های زمین آمار
اعتبار سنجی تخمین
تخمین با شبیه سازی گوسی
کلاسه بندی ذخیره
تهیه گزارش تخمین ذخیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست